Kde jsem: Katalog > Počítače a příslušenství > Grafické karty >

GIGABYTE GeForce GTX 1080 Xtreme Gaming

GIGABYTE GeForce GTX 1080 Xtreme Gaming

Cena produktu GIGABYTE GeForce GTX 1080 Xtreme Gaming není známa.

 

Popis produktu GIGABYTE GeForce GTX 1080 Xtreme Gaming:     GIGABYTE GeForce GTX 1080 Xtreme Gaming Známý výrobce a návrhář grafických čipů NVIDIA uchvátil herní a technologické nadšence jádry GeForce GTX 1080 s velkou výpočetní silou. Na jejich z...  Více informací


GIGABYTE GeForce GTX 1080 Xtreme Gaming - popis

 
 

GIGABYTE GeForce GTX 1080 Xtreme Gaming
Známý výrobce a návrhář grafických čipů NVIDIA uchvátil herní a technologické nadšence jádry GeForce GTX 1080 s velkou výpočetní silou. Na jejich základě jsou postaveny extrémně výkonné herní grafické karty, které využívají architekturu NVIDIA Pascal. Spolupracují s ultra-rychlými GDDR5X pamětmi s velkou šířkou přenosového pásma. Podporují také DirectX 12 technologii, která dovoluje programovat hry věrné realitě.

Výkon? Vskutku příkladný

Společnost Gigabyte si nebere žádné servítky a frekvence grafického jádra, které NVIDIA stanovila na 1733 MHz, mění podle svého. Frekvence v herním módu tak činí 1759 MHz (boost 1898 MHz), v OC režimu pak ještě lepších 1784 MHz (boost dokonce 1936 MHz). Osm GB GDDR5X paměti pracuje na kmitočtu 10 206 MHz v herním režimu, OC mód pak přidává na 10 400 MHz. S jádrem jsou paměti propojeny skrze 256bitovou sběrnici. Rozhraní, které karta využívá, obsahuje 1x HDMI, 3x DisplayPort, 1x DVI-D. Maximální digitální rozlišení činí 7680 x 4320. Tato GeForce podporuje celou řadu technologií - jmenujme OpenGL 4.5, DirectX 12, Vulkan API, VR Ready, NVIDIA: Ansel, SLI, G-SYNC, GameStream, GPU Boost 3.0. Vyžaduje PCIe 3.0.

Připraveno pro VR

GeForce GTX 1080 Xtreme Gaming je po všech stránkách skvěle připravena pro virtuální realitu. V případě připojení VR headsetu jsou k dispozici 3x HDMI, 1x DP a 1x DVI-D. V případě připojení ke třem 4K monitorům lze využít 1x HDMI, 3x DP a 1x DVI-D rozhraní. Výstupy jsou detekovány automaticky po restartu počítače.

NVIDIA Ansel

Ansel je revoluční program pro tvorbu obrázků ze hry. Dovolí zastavit čas, vybrat si jakýkoliv úhel pro vaši kompozici a poté jí upravit různými filtry. Obrázky mohou mít neuvěřitelné rozlišení až 4,5 gigapixel nebo 32x větší než vaše rozlišení obrazovky. Za použití karty GeForce GTX 1080 trvá vytvoření a uložení fotky chvíli. Ansel také umožňuje pořízení panoramatických obrázků s úhlem 360°, které si lze prohlédnout v počítači, Google Cardboard nebo headsetu pro virtuální realitu.

Chlazení silou větru

Extrémní výkon této grafické karty si žádá i stejně výkonné chlazení (WINDFORCE). Stará se o něj hned trojice větráků o průměru 100 milimetrů s unikátním návrhem lopatek. Ventilátory rotují na dvojitých kuličkových ložiscích, což je synonymem jejich dlouhodobé bezproblémové výdrže a zároveň příslibem tichého provozu. Lopatky ventilátoru posílají vzduch směrem k objemným radiátorům, které jsou napojeny na šestero heat-pipe z kompozitních materiálů. Výsledkem je grafická karta s velkolepým výkonem, jejíž elektronika je udržována v optimálním teplotním režimu.

Chytrý mód

K tomu, aby byla grafická karta maximálně tichá po co nejdelší dobu, slouží i pokročilý režim optimalizace chlazení. V aplikacích, které nejsou příliš náročné na výkon GPU, nejsou ventilátory aktivní. Uživatel je o stavu chlazení informován údaji na displeji karty. Je tak ujištěn o tom, že chlazení karty pracuje v normálu i v době, kdy není v činnosti.

Pod ochranou speciálního pláště

Povrch GeForce GTX 1080 Xtreme Gaming z dílny firmy Gigabyte kryje speciální lak (AEROSPACE-GRADE), který ji chrání před nečistotami, hmyzem, poškozením kvůli spadlým šroubkům, kovovým částečkám a oděrkám vzniklým při její instalaci. Zamezuje rovněž usazování vlhkosti na PCB a korozi elektroniky.

Srdce z mědi

Díky měděné desce s přímým kontaktem s grafickým čipem a pamětmi může Gigabyte garantovat skvělý přenos tepla na okolní radiátory chlazené vzduchem. Grafická karta je díky tomu udržována v optimální co nejnižší teplotě, a to dále přispívá nejen k její dlouhé životnosti, ale také k jejímu značnému přetaktovávacímu potenciálu.

Další vychytávky

Herní nadšenci ocení stylový kovový vzhled zadní části této výkonné grafické karty, který má i praktickou funkci - zesiluje konstrukci karty a tím ji chrání před mechanickým poškozením. To může nastat například při přenášení počítače na LAN party. Výrobek je dále vybaven LED, které se varovně rozblikají při nestabilitě napájení z hlavního počítačového zdroje. Pro dlouhodobou životnost karty použil výrobce velmi kvalitní kondenzátory.

Klíčové vlastnosti

Extréně výkonná herní grafická karta s podporou virtuální reality. Postavena je na architektuře NVIDIA Pascal. Frekvence v herním módu: 1759 MHz (boost 1898 MHz), v OC režimu 1784 MHz (boost 1936 MHz). Osm GB GDDR5X paměti s frekvencí 10 206 MHz (herní mód), 10 400 MHz (OC mód), 256-bit sběrnice. Rozhraní: 1x HDMI, 3x DisplayPort, 1x DVI-D, maximální digitální rozlišení: 7680 x 4320 pixelů. Podpora: OpenGL 4.5, DirectX 12, Vulkan API, VR Ready, NVIDIA: Ansel, SLI, G-SYNC, GameStream, GPU Boost 3.0. Speciální ochranný povrch. Trojice ventilátorů pro účinné chlazení. Vyžaduje PCIe 3.0.

Výrobce Gigabyte
Šířka paměťové sběrnice
Informace o parametru Šířka paměťové sběrnice
256
Model grafického čipu GeForce GTX 1080
Grafický čip GeForce
Výrobce grafického čipu nVidia
Rozhraní
Informace o parametru Rozhraní
PCI Express

Další kategorie

Bylo pro vás vyhledání nejlevnějších cen u produktu GIGABYTE GeForce GTX 1080 Xtreme Gaming užitečné? Najdeme vám nejlevnější ceny jakéhokoliv zboží. Například nejlevnější Notebooky nebo Tablety, Monitory, PC sestavy.